Mimo wakacji zawodnicy Skarżyskiego Klubu Bokserskiego jeszcze nie mogą udać się na odpoczynek. Początek lipca to dla nich czas walk i treningów. Na naszych zajęciach powitaliśmy też zupełnych debiutantów, którzy chcieli spróbować swoich sił w boksie.

Dla dwóch zawodowych bokserów naszego klubu, Mateusza Orynka i Jakuba Martysa, to czas walk. Ten pierwszy zadebiutował, a drugi jeszcze dziś stoczy swoją drugą walkę w zawodowym ringu. Obaj niedawno podpisali kontrakty z drużyną założoną przez Mariusza Wacha – Wach Boxing Team. W międzyczasie Wiktoria Krakowiak ciężko trenuje na zgrupowaniu kadry juniorek, a w klubie odbyła się wakacyjna szkółka boksu.

Debiut Mateusza Orynka niestety nieudany

Mateusz Orynek w minioną sobotę na gali w Rzeszowie stoczył swoją debiutancką zawodową walkę, ale głosem sędziów dwa do remisu przegrał z Jakubem Dobrzyńskim. – Za bardzo się spiąłem. Głównie tym, że to mój zawodowy debiut. Powinno być u mnie więcej pracy na nogach. Uważam, że dwie rundy były dla mnie, dwie dla rywala, ale to on zadał więcej ciosów – powiedział bokser.

Jakub Martys znów chce wygrać

Jeszcze dziś, w piątek, Jakub Martys zmierzy się w Dzierżoniowie na gali organizowanej przez Wach Boxing Team z Viktorem Kornienką, zawodnikiem z Ukrainy. – Wiem tylko, że rywal jest ode mnie wyższy i ma ujemny bilans walk. Czuję się jeszcze lepiej niż przed debiutem. Wiele dały mi sparingi z Bartkiem Gołębiewskim. Będę chciał narzucić swój styl walki – zapowiada.

Pierwsze kroki Wiktorii Krakowiak i dzieciaków

Pierwsze treningi na zgrupowaniu kadry ma już za sobą Wiktoria Krakowiak, tegoroczna wicemistrzyni Polski juniorek w wadze 75 kg. Wraz z grupą rówieśniczek trenuje w Gródku nad Dunajcem koło Nowego Sącza. Już wiemy, że otrzyma zaproszenie na kolejne spotkania kadrowiczek.

Pierwsze kroki w boksie postawiła całkiem liczna grupa dzieci i młodzieży ze Skarżyska. W Akademii Holistycznej, gdzie na co dzień trenują bokserzy SKB, odbyły się wakacyjne zajęcia. Najmłodsi poznawali podstawowe zasady boksu, a przy okazji przeszli trening ogólnorozwojowy. Część z nich już zapisała się na regularne zajęcia.

– Chciałam, żeby syn zobaczył coś nowego. Początki były ciężkie, ale jest zadowolony – powiedziała Ilona Zielińska, mama Stasia, któremu tak spodobało się na zajęciach, że postanowił się zapisać na regularne zajęcia boksu w Akademii Holistycznej.

Wakacje z boksem to zajęcia, na które zaprosiliśmy we współpracy z Urzędem Miasta Skarżyska-Kamiennej i odbyły się one pod patronatem prezydenta Konrada Kröniga.

Więcej o zajęciach boksu w Skarżyskim Klubie Bokserskim tutaj: Boks Skarżysko-Kamienna