Miłosz Kruk, nasz zawodnik, zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w Kickboxingu Formuła Oriental Rules rozegranych w Starachowicach.

Miłosz, który trenuje pod okiem Brunona Sokołowskiego i Andrzeja Płusy, walczył w kategorii wiekowej junior młodszy w wadze do 63,5 kg.

W półfinale Miłosz Kruk wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Maciejem Zalcfedelem z Akademii Mieszanych Sztuk Walki Włocławek.

W finale nasz fighter zmierzył się z Mateuszem Foltynem z klubu Pretorium Poznań. Miłosz był blisko złota. Finałową walkę przegrał niejednogłośnie 1:2. Zabrakło więc niewiele.

Miłosz Kruk

Srebro jest tym bardziej wartościowe, że rywal to zawodnik doświadczony, kadrowicz, uczestnik zawodów międzynarodowych, kickobokser z długim stażem zawodniczym, a przede wszystkim utytułowany, m.in. tegoroczny mistrz Polski w K-1.

– Rywal był mocny i niestety trochę zabrakło do zwycięstwa. Brakło mi trochę kondycji w trzeciej rundzie, przez złą obronę w klinczu. Wiem, że popełniłem trochę błędów. Było blisko wygranej, ale sędziowie dali wynik 1:2 – mówi Miłosz Kruk.

– Dla Miłosza to nowa formuła, walczył w niej po raz drugi. Walka była wyrównana, co potwierdzili sędziowie. Zadecydować mogła przewaga w klinczu w ostatniej rundzie, choć nie bez znaczenia było też to, że rywal to zawodnik znany w środowisku. Miłosz się jednak prawidłowo rozwija, idziemy w dobrym kierunku. Miłosz trenuje dopiero dwa lata i na pewno jeszcze o nim wiele dobrego usłyszmy – powiedział trener Brunon Sokołowski.

Miłosz – gratulacje za srebro i życzymy dalszych sukcesów!