Nasza fizjoterapeutka Kamila Romańczuk odbyła kolejne szkolenie, pt. „Terapia manualna w pediatrii – ciąża i narodziny”.

Kamila podkreśla, że szkolenie miało bardzo holistyczny charakter, czyli zbieżny z ideą całej Akademii, czyli podkreślające potrzebą spojrzenia na organizm jako całość, a nie tylko na jego jeden aspekt.

– Odbycie szkolenia wzbogaciło mój warsztat o m.in: możliwość przygotowania kobiet do ciąży, do bycia w ciąży, do porodu, diagnostykę i terapię układu nerwowego, naczyniowego i limfatycznego, praca z blizną po cesarskim cięciu, terapię manualną u niemowląt z asymetrią, z kolką, z ulewaniem, z zaparciami, z zaburzeniami odruchów – mówi Kamila.

Oto kilka wniosków, jakie nasuwają się po tym szkolenia, a na które Kamila chce zwrócić szczególną uwagę:

  • kobieta jeszcze przed ciążą powinna przygotować swoje ciało do zajścia w ciążę i do bycia w ciąży,
  • kobieta w trakcie ciąży powinna dbać o rozluźnienie całego systemu, przez co ułatwi swój poród,
  • kobieta i dziecko do 1. roku życia to jeden „współdziałający” organizm – oznacza to, że jest duże prawdopodobieństwo, że zaburzenia napięciowe u dziecka mogą wynikać z zaburzeń u matki, która często nie jest świadoma. Wtedy należy popracować zarówno z matką jak i z dzieckiem,
  • bardzo ważna jest edukacja matki jeszcze przed ciążą jak i profilaktyka w każdym etapie.

Zapraszamy mamy i przyszłe mamy do skorzystania z usług Akademii Holistycznej i masażu oraz rehabilitacji u Kamili Romańczuk.

– Dbajmy o siebie, bo naprawdę na dzisiejsze czasy mamy naprawdę duże możliwości – dodaje Kamila.

Oferta usług gabinetu masażu, rehabilitacji i fizjoterapii wraz z cennikiem znajduje się tutaj: Masaż i rehabilitacja – Skarżysko-Kamienna