Rok 2019 jest dla nas, dla Akademii Holistycznej, szczególny. Mija 10 lat od rozpoczęcia naszej działalności. Ten ważny dla nas moment świętowaliśmy wspólnie z firmą Uninet, która także obchodzi identyczny jubileusz.

Było nam niezmiernie miło zaprosić na uroczystą galę do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i gościć osoby, dzięki którym możemy prężnie działać, i które nam wydatnie pomagają na co dzień.

W telegraficznym skrócie drogę do miejsca, w którym znajduje się dzisiaj, wspomina Brunon Sokołowski.

– Minęło 10 lat. Wydaje się, że to jak bajka w kinie, ale działo się przez ten czas. Jak sięgam pamięcią wstecz, to ta nasza droga, najpierw z bratem Filipem, a potem z resztą ekipy była długa i ciekawa i fascynująca. Zmienialiśmy miejsce kilka razy, zdobywamy nowych klientów, weszliśmy w sport masowy. W jednym miejscu skupiamy ludzi odnoszących sukcesu w wielu dyscyplinach. Holizm, który leżał u podstawy idei Akademii, właśnie teraz ujawnia się z całą siłą. Z łezką w oku wspominam drogę, jaką przeszliśmy od piwnicy w domu, przez Rejów, plac Floriański aż do teraz. Tworzymy fajną paczkę. Jestem szczęśliwy i widzę, że to idzie w dobrym kierunku. Jest nawet lepiej, niż to sobie wyobrażałem. Chcemy się nadal rozwijać, ale cieszymy się z tego, co mamy i doceniamy to – mówi Brunon Sokołowski.

Ramię w ramię z Brunonem Sokołowski idzie jego brat Filip.

– Ja mam charakter trochę sceptyczny i tak też do tego podchodziłem. Trochę nie wierzyłem, że może nam się udać, ale się udaje. Stawiamy sobie nowe cele i nowe wyzwania. Nasze lokum się powiększa, zaczynaliśmy od stu metrów kwadratowych, teraz mamy siedemset. Przybywa sprzętu i oczywiście ludzi. Rozwijamy się holistycznie, jak mówi nazwa – mówi Filip Sokołowski.

Od początku bracia Sokołowscy mieli wsparcie rodziców. Ojciec jest nauczycielem WF-u, mama Lekarzem medycyny, a Akademia Holistyczna łączy te dwie dyscypliny i jest niejako wypadkową zawodów rodziców Brunona. Oni przyznają, że rozwój Akademii ich zaskakuje.

– Akademia Holistyczna to pomysł autorski Brunona. W domu dowiadywał się dużo ciekawostek naukowych, miał kontakt z medycyną. Dużo się u nas rozmawiało. Chętnie słuchał, czytał dużo. Miał nie tylko przygotowanie sportowe, ale też ala naukowe. Dziś nie do końca zdajemy sobie sprawę, jak wielką rzecz zrobił nasz syn – mówią.

Lista osób, firm i instytucji, którym chcemy podziękować, jest długa i niemożliwa do spisania bez obawy przed pominięciem kogoś. Było nam niezmierni miło słyszeć ciepłe słowa, jakie na gali skierowali do nas zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński, członek zarządu powiatu skarżyskiego Adam Ciok, dyrektor PUP Roman Białek, wiceprzewodniczący rady miasta Skarżyska Bogusław Ciok oraz dyrektor MCK Katarzyna Michnowska-Małek. Dziękujemy też naszym klientom i zawodnikom trenującym w naszych sekcjach.

Mamy nadzieję, że obecnym na gali spodobał się pokaz hipnozy, jaki zaprezentował Daniel Mach, a także występ Kabaretu z Konopii.

Gratulujemy firmie Uninet równie pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych lat na rynku, lat pełnych sukcesów. Mamy nadzieję, że to nie pierwszy nasz wspólny jubileusz.

Akademia Holistyczna ma 10 lat, ale idea zrodziła się w głowie Brunona Sokołowskiego wcześniej. O tym, jak to wszystko wyglądało, można przeczytać tutaj: Idea Akademii Holistycznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami, którzy byli z nami choć przez chwilę, i wszystkim, którzy nam sprzyjają i sprzyjali w mijających 10 latach.