Na Halowe Mistrzostwa Świata Weteranów (Masters) w Lekkoatletyce, które odbędą się w marcu 2019 roku w Toruniu, pojedzie kilkoro zawodników, którzy będą tam startować pod szyldem Akademii Holistycznej i reprezentować Polskę. Potrzebujemy jednak wsparcia ludzi dobrej woli.

Nie każdy wie, że w naszym otoczeniu są osoby w starszym wieku, które aktywnie uprawiają lekkoatletykę i startują w zawodach rangi mistrzowskiej. Jedna z takich osób, Grzegorz Mirkowski, który ma już ponad 80 lat (!), od kilku lat regularnie uczęszcza do Akademii na naszą siłownię.

Postanowiliśmy więc wesprzeć jego i jego kolegów z lekkoatletycznych aren, aby mogli udać się na tegoroczne Halowe Mistrzostwa Świata Weteranów (Masters) w Lekkoatletyce, które odbędą się w marcu 2019 roku w Toruniu. Nasi sportowcy mają już na koncie medale mistrzostw kraju i Europy, a przed nimi niepowtarzalna szansa, aby zawalczyć też w mistrzostwach globu.

Kandydatami do wyjazdu są:

  • Czesława Stępniewska – rzut dyskiem
  • Grzegorz Mirkowski – rzut dyskiem i rzut młotem
  • Zdzisław Włodarczyk – bieg przez płotki na 60 metrów

Nasi sportowcy treningi zaczynali w młodości, z niemałymi sukcesami. Wystarczy powiedzieć, że Czesława Stępniewska od 1979 do dziś dzierży rekord województwa świętokrzyskiego w rzucie dyskiem.

Potem, jak to w życiu bywa, ze względu na różne rodzinne i zawodowe obowiązki zawiesili uprawianie królowej sportu. Teraz jednak znów trenują i startują w zawodach. Na mistrzostwach kraju zdobyli już całkiem sporo medali. Mistrzostwa świata będą dla nich jak do tej pory najpoważniejszym sprawdzianem.

Naszym reprezentantom pomożemy, jak się tylko da, w szczególności:

  • udostępnimy miejsce do treningów na siłowni
  • opracujemy plan treningowy
  • opracujemy plan żywieniowy
  • pozyskamy sponsorów

Ten ostatni aspekt jest najtrudniejszy do wypełnienia, ponieważ wyjazd na imprezę to koszt kilkuset złotych od osoby. Na ten cel przeznaczymy środki my, ale liczymy na sponsorów.

Sponsorem może być każdy. Na recepcji Akademii każdy może zostawić dowolną kwotę dokładając w ten sposób swoje „trzy gorsze” do, mamy nadzieję, dużego sukcesu naszych sportowców seniorów.

Wszystkich sponsorów, którzy będą sobie tego życzyć, podamy do publicznej wiadomości.

Zapraszamy do zapisów do naszego wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2325110774375683